021 88378320

جی پی اس چگونه کار می کند


ماهواره های GPS در یک مدار معین، زمین را دو بار در روز دور می زنند و سیگنال های اطلاعاتی را به زمین ارسال می کنند.دریافت کننده GPS این اطلاعات را گرفته و برای محاسبه مکان دقیق کاربر از روش های هندسی استفاده می کند.

در اصل دریافت کننده ی GPS زمان ارسال سیگنال از ماهواره را با زمان دریافت سیگنال مقایسه می کند. اختلاف زمان بازگو کننده ی میزان فاصله ی ماهواره از دریافت کننده ی GPS است. با اندازه گیری فاصله، از تعدادی از ماهواره ها ،دریافت کننده می تواند مکان کاربر را مشخص کرده و آن را روی نقشه ی الکترونیکی واحد نمایان کند. یک دریافت کننده ی GPS با سیگنال هایی که از حداکثر سه ماهواره دریافت می کند، می تواند مسیر حرکت و مختصات دو بعدی (طول و عرض) مکان را محاسبه کند. با در نظر گرفتن بیش از چهار ماهواره ، دریافت کننده می تواند مختصات سه بعدی (طول،عرض،ارتفاع) مکان کاربر را مشخص کند. زمانی که مکان کاربر مشخص شد ، GPS می تواند سایر اطلاعات نظیر: سرعت،مسیر،فاصله ی پیموده شده،فاصله تا مقصد و را محاسبه کند.

انجام عملیات ردیابی در ۳ مرحله ساده !

۱ ) انتخاب ردیاب مناسب :

ردیابی که هم قیمت آن مناسب و هم متناسب با نیاز های شما باشد .

این قسمت مهم ترین قسمت از مرحله ی عملیات ردیابی شماست . شما باید بدانید دقیقا چه میخواهید،ما مجموعه ای از ردیاب ها با امکانات مختلف را برای شما معرفی کرده ایم.

۲) سامانه ردیابی :

مهم ترین قسمت عملیات ردیابی

سامانه ردیابی سیستم جامعی است که به شما اجازه میدهد در هر کجای دنیا خودرو،ناوگان و اشخاص تحت نظر خود را با چند کلیک ردیابی کنید. جاپایاب در حال حاضر دارای سامانه کاملا مجزا و پیشرفته با امکانات مختلف است که شما میتوانید به طور رایگان آنها را تست کنید .

شما می توانید بصورت مهمان وارد سایت شده و عملیات ردیابی را انجام دهید.

۳) مشاوره و خرید خدمات :

پشتیبانی مهم تر از هر چیزی است .

مهم ترین دغدغه خریداران ردیاب ،پشتیبانی بعد از خرید محصول است، ما به شما توصیه اکید می نماییم تا ابتدا از سخت افزار و نرم افزار به طور کامل اطمینان حاصل نمایید،  سپس اقدام به خرید نمایید.

در سیستم های ردیابی سخت افزار و نرم افزار مکمل یکدیگرند،که چاپایاب این امکان را در اختیار شما قرار میدهد.